Yacht

Santander Yacht

O nás

Školící středisko

Santander Yacht Brno

Naše školící středisko pojalo výuku zcela odlišným způsobem, než jak je zvykem u mnoha ostatních středisek.

I když jsou školící střediska uvedena v seznamu na webu Ministerstva dopravy – Námořní úřad, bylo by velkým omylem si myslet, že k zapsání do tohoto seznamu došlo na základě nějaké akreditace. Školení jachtařů nepodléhá žádné speciální zákonné úpravě, tudíž pro tuto činnost není předepsána žádná odborná kvalifikace. Tato je třeba až u samotné teoretické zkoušky, kdy teoretické znalosti ověřují tzv. zkušební komisaři, kteří jsou pověřeni k této činnosti rozhodnutím Ministerstva dopravy.

Co se týká zkušebních komisařů, kteří splnili odborné předpoklady na základě zkoušek z jednotlivých odborností, které zkouší, není samozřejmostí, že jsou sami jachtaři. Zkušeným jachtařem však musí být jachetní instruktor, který ověřuje praktické dovednosti na jachtě, který je rovněž zapsán v seznamu jachetních instruktorů na webu Ministerstva dopravy, ovšem ani on nemusí být zkušebním komisařem pro teoretické zkoušky.

Náš školící team je složen z přednášejících, kteří jsou všichni zkušebními komisaři pro obor, který přednášejí a setkáte se s nimi osobně u zkoušek, u kterých zasednou do zkušební komise. Ve většině jsou to jachtaři s oprávněním „A“ a zároveň jachetní instruktoři.

Z výše uvedeného plyne řada výhod pro uchazeče, kteří si vyberou právě školící středisko Santander Brno. Příprava budoucích skipperů tedy není zaměřena pouze k cíli získání průkazu velitelů námořních jachet, ale zároveň akcentuje přípravu pro faktické využití těchto průkazů na moři.

Právě toto je zásadní výhodou této koncepce výuky, kdy zkušební komisař ví, co uchazečům přednášel, za využití znalostí metodik pro zkoušky ze zákona, dokáže zdůraznit, co z probírané látky je zásadní pro bezpečnou plavbu, co je tudíž nezbytné pro využití v praxi a jaké znalosti jsou nezbytné pro úspěšné složení zkoušky.

https://www.santanderyacht.cz/wp-content/uploads/2023/01/image_01_about.png

Yacht

seznamte se

Náš team

https://www.santanderyacht.cz/wp-content/uploads/2023/11/judr_tomanek-1.jpg
JUDr. Richard Tomanek
lektor a zkušební komisař v odbornostech:
 • Navigace
 • Meteorologie
 • Námořní právo a Colreg
 • Plavební nauka
 • Angličtina
 • Jachtař s oprávněním „A“
 • Jachetní instruktor
Karel Navara
lektor a zkušební komisař v odbornostech:
 • Navigace
 • Námořní právo a Colreg
 • Plavební nauka
 • Jachtař s oprávněním „A“
 • Jachetní instruktor
https://www.santanderyacht.cz/wp-content/uploads/2023/11/slovacek.jpg
Jaromír Slováček
lektor a zkušební komisař v odbornostech:
 • Navigace
 • Jachtař s oprávněním „B“
https://www.santanderyacht.cz/wp-content/uploads/2024/01/havlicek.jpg
MUDr. Ondřej Havlíček
lektor a zkušební komisař v odbornostech:
 • Zásady zdravotní péče
 • Lékař
Květa Matulová
administrativní vedoucí školícího střediska Santander Brno

Careers

Careers

Join our team

Interested in joining our team? View open positions and qualifications

Captains50%
Skippers80%
Crew members60%
Testimonials

Top marks for Velas

From my first contact arranging the booking Spiros was most helpful in choice of yacht and sailing area. The yacht on pick-up was in excellent condition. Unfortunately a storm came in which meant we had to seek refuge in Sami. Once again Spiros provided advice and his staff were on hand to meet us on arrival to ensure an amazing stay and experiences.

TOM BISANG

Frisco, Texas

Testimonials

Best service possible

Delight in the formal grace of a grand New England-style yacht club at this lakeside hotel. Relax in the inviting elegance of a plush lobby replete with nautical touches, explore the whimsical Stormalong Bay and rent a variety of watercraft from Bayside Marina. Sharing many amenities with its pastel-toned sister, Velas Beach Club Resort is walking distance to Epcot.

JANE MORRIS

Phoenix, Arizona

Testimonials

A peaceful oasis

This resort is my new favorite at Velas. I stayed for four nights in a garden room. I slept like a rock after long park days. The bed was comfy, shower refreshing, and room nice and quiet. Already looking to book my next stay. The only issues I had: neither the mobile app nor magic band worked to let me into the room upon arrival. Other than those things, an exquisite stay.

MARK JAMES

LA, California